KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037021
*
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:58:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 12:09:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 12:09:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17